7 4
7:4-1402/12/8 1402 12 8 1402/12/8

رومیزی مربع ترمه طرح پانیذ کد 1271

Panel square desktop

ویژگی های محصول

تعداد رنگ : 12

ابعاد : 100*100 سانتیمتر

رنگ زمینه : مشکی

جنس الیاف : ابریشم (ویسکوز)

جنس آستر : ساتن تافته درجه یک

نوع دوردوزی : مغزی دوزی

دسته بندی : رومیزی مربع پنلی
رنگ : مشکی


توضیحات : پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی ا...

توضیح محصول
رومیزی مربع ترمه طرح پانیذ کد 1271

پارچه ترمه در ایران از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است. در زمان های قدیم ترمه مانند فرش با دست بافته می شد ولی امروزه به صورت نیمه صنعتی بافته می شود و ترمه ایران در کل جهان معروف است که در شهر یزد بافته می شود به صورتی که هر ترمه شناسنامه دارد که اغلب روی خود پارچه اسم کارخانه بافنده و سال بافت آن نقش می شود.

ایرانیان از قدیم ترمه را برای سنت ها و مراسم خیلی مهم استفاده می کرده اند، مثلاً در شهر اصفهان مهریه هر عروس حداقل یک شال ترمه است و در خانه های قدیمی و سنتی پارچه های ترمه خیلی اصیل و قدیمی یافت می شود. به طور خلاصه ایرانیان برای پارچه ترمه ارزش خاصی قایل هستند و امروزه در سراسر جهان، ترمه ایران شناخته شده است و بیشترین طرفداران پارچه ترمه، اروپاییان هستند.

 

طرح پانیذ ترمه حسینی یزد

 

در مرکز این ترمه 12 رنگ ترنجی بزرگ و هشت برگ میانه داری می کند. در داخل این ترنج زیبا انواع بته های برگی، بادامی، قهر و آشتی، خرقه ای و نیز گلهای زیبای شاه عباسی به چشم می خورد. از مرکز طرح که فاصله می گیریم در فضای متن انواع بته های ترمه بر روی پیچک های زیبا، شیرینی خاصی به این طرح بخشیده است. درگوشه های متن لچک های اسلیمی زیبایی دیده می شود که فضای متن را به حاشیه طرح متصل می سازد. در راستای لچکها، در چهار گوشه این طرح، بته جقه های بر هم سوار خرقه ای بزرگی قرار گرفته که، زیبایی خارق العاده به این طرح داده است. در حاشیه این طرح 12 رنگ انواع گلفرنگ ها و بته های قهر و آشتی بر روی پیچک هایی در هم تنیده حاشیه ای امن و زیبا بوجود آورده اند. طرح پانیذ شرکت ترمه حسینی یزد با 12 رنگ متفاوت در ترکیب بندی پیچک ها، لچک ها، ترنج میانی و نقوش، یک هارمونی بی نظیر و شیرین در نقش و رنگ ایجاد نموده است.


 

موارد استفاده

 

رومیزی، رو اپنی، قاب و سایر تزیینات

اگر به هنرهای سنتی ایرانی علاقه دارید یا به دنبال هدیه‌ای نفیس برای یکی از عزیزان‌تان هستید یا حتی میزی ساده در خانه دارید و د‌ل‌تان می‌خواهد تنوعی چشمگیر در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید، یک رومیزی ترمه می‌تواند شما را در این راه یاری رساند.

 

ادامه مطلب

فیلم محصول
رومیزی مربع ترمه طرح پانیذ کد 1271